Lieknėjimas – nuo ko pradėti?

Kada reikia lieknėti?

Svajonės apie idealią figūra glūdi mūsų sąmonėje nuo pat paauglystės. Tačiau visiškai be reikalo užsibrėžiame sau tikslus, kuriuos neįmanoma pasiekti. Tuomet kuo reikia vadovautis apsisprendžiant pereiti į dietą? Čia yra kelios realios priežastys dėl kurių verta sulieknėti:

Netitinkamas BMI:BMI, tai svorio ir ūgio santykis. Tai yra universalus atitinkamos kūno masės apskaičiavimo būdas. Formulė yra paprasta: BMI = kūno masė (kilogramuose) / ūgis 2 (centimetruose). Rezultatą sulyginame su lentele.
BMI – žemiau 18,5 kg/m² – nepakankamas svoris;
BMI – 18,5 – 24,9 kg/m² – geras kūno svoris;
BMI – 25 – 29,9 kg/m² – antsvoris;
BMI – 30 – 34,9 kg/m² – I laipsnio nutukimas;
BMI – 35 – 39,9 kg/m² – II laipsnio nutukimas;
BMI – daugiau 40 kg/m² – III laipsnio nutukimas (didžiulis nutukimas).

Problemos su sveikata

Skubus gyvenimo tempas, ir neatitinkama mityba gali sukelti problemų su sveikata ir tai ne tik virškinamojo trakto sutrikimą. Yra daug lėtinių lygų, kur yra svarbu kontroliuoti tai kas yra valgoma, pvz. cukraligė, aterosklerozė ar hipertenzija. Apie mitybą svarbu yra susimąstyti iš anksto, kol tai taps žymiai pavojingesnių problemų priežastimi.

Žema savivertė

Tai, kaip atrodome turi labai didelę įtaką į tai, kaip jaučiamės. Jeigu numetus kelis kilogramus pasijausime geriau, padidės mūsų pasitikėjimas savimi, tuo pačiu nesukels svorio nepakankamumą ar kitų sveikatos problemų, tai kodėl nesusigriebus ir nesulieknėjus? Svarbu yra daryti viską sveiko proto ribose.

Parašykite komentarą