Meilė sau

Mes moterys, norime būti nepriekaištingai gražios, pastebėtos, pagirtos. Stengiamės ir ieškome būdų, kaip savo grožį atskleisti dar labiau, jog sužibėtumėm nematytomis spalvomis. Kiekviena norime būti amžina gėlelė, bet tai ne visada gaunasi. Padarome esminių klaidų, kurių neturėtų būti. Kokios tai klaidos? Didžiausia- nemokėjimas pamilti savęs. Seniai kartojama tiesa, jog jei mylėsi save, tave mylės ir aplinkiniai. Turėtumėm tai įsisąmoninti.

Nereikia būti psichologu, jog suprastumėm, kad meilė sau yra vienas iš būdų išvengti nesėkmių, geresnės gyvenimo kokybės suteikimas. Kai paklausiu žmonių, ar jie myli save, dauguma bijo atsakyti į šį klausimą, nes jiems meilė sau, atrodo kaip koks  savimyliškumas, kurio reikia bijoti ir gėdytis. Bet! Aš kalbu ne apie tai. Meilė sau labai gili sąvoka , tai ne galimybė prisikimšti pilvą mėgstamo maisto ar įsigyti norimą daiktą, o pagarba savo asmenybei. Tai – santykis su pačiu savimi, kai neteisiame savęs už poelgius, nesilyginame su kitais, kai jaučiame jausmų, minčių ir veiksmų harmoniją. Meilė sau neatsiejama nuo suvokimo, kad laikas, skirtas šioje žemėje, yra ribotas, todėl kiekviena diena turi būti pasitikta su meile ir noru gyventi. Jeigu paprasčiau kalbant, meilė sau – tai dvasinė būsena. Kai mes mokame džiaugtis mažmožiais, sutariame su pačiu savimi ir skleidžiame vidinę harmoniją. Turime jausti savo vertę, tik tada ją jaus ir kiti. Meilė sau nepriklauso nuo piniginės storio, fizinių duomenų, to nenulemia ir genai, viskas mūsų pačių rankose ir noruose. Jeigu norime save pamilti, turime būti nuoširdūs ir laisvi reikšti savo nuomonę, jausmus, nevaržyti svajonių bei negraužti savęs, kad žemėje yra kažkas geresnis už mus, nors tai ir būtų jūsų kaimynas ar sutuoktinis. Kaip jau supratote, meilė sau, prasideda nuo vidinių mūsų jausmų, minčių, išgyvenimų. Tik tada, kai savyje atrasime nuostabių dalykų, po truputį pamilsime save ir pradėsime rūpintis savimi ne tik dvasine, bet ir fizine prasme. Turime įsiklausyti ir į kūną, negalime jo ignoruoti, privalome juo rūpintis, skirti sau laiko kasdien. Juk graži žmogaus išvaizda, tai asmenybės pridėtinė vertė, turime atitinkamai tai vertinti bei prižiūrėti.

Turbūt esate girdėję, kad yra būdų, padedančių save pamilti labiau, tai autohipnozė.  Kai mes patys, kiekvieną rytą, vos tik atsikėlę ir pažvelgę į veidrodį, kartojame: „Aš myliu save. Aš nuostabi. Man patinka būti savimi ir jaustis taip, kaip aš jaučiuosi. Esu gera, įdomi ir laisva rinktis“. Tai paprasti praktiniai patarimai, kurie veikia, jei yra atliekami su meile ir nuoširdumu.  Dar vienas iš patarimų, susirašykite ant lapo savo gerąsias savybes. Iš karto visas surašyti nebus lengva, prireiks laiko. Apgalvokite ką norite tobulinti savyje ir stenkitės tai daryti.  Dar vienas būdas, prisiminti akimirkas, kai buvote laiminga, mylėjote save. Kaip tuo metu jautėtės? Kur buvote? Tokie prisiminimai mus išlaisvina iš negatyvių jausmų.

Jeigu norite pamilti save, Jūs turite sau tai leisti. Leiskite sau džiaugtis, pykti, verkti, juoktis, tuomet kai norisi. Nepykite ant savęs už netinkamą elgesį ar emocijas, mes juk visi žmonės ir mums visko reikia. O gyvenime nėra klaidų, yra tik pamokos…

Parašykite komentarą